تبلیغات
TİRƏXTUR-ŞAMPİON - آقایان شما مقصرید

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ


TİRƏXTUR-ŞAMPİON
 
تراختور شامپیون


 
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 5 مهر 1390 توسط


آقایان شما مقصرید

http://www.upsara.com/images/fu0fznk8v3fstqbr6to.jpg

من هیچ وقت یادم نمیره مسابقات جام جهانی 98 فرانسه بازی ایران با آمریکا.چه شور و شوقی.چه علاقه ای حدودای ساعت 2 نصف شب بود که بازی تموم شد.ایران با دو گل آمریکا رو شکست داد و به نخستین پیروزیش تو جام جهانی دست پیدا کرد.کل آزربایجان همه از پیر و جوان گرفته تا زن و مرد همه ریختن تو خیابونا و مشغول شادمانی و جشن و سرور شدن.چه صحنه ای بود.همه با غیرت و تعصب وعاشقانه نام مقدس ایران رو صدا می کردند.هیچ کس قادر نبود احساس خودش رو مخفی کنه.همه شاد بودند و شاد بودند و شاد بودند.حالا حدود 13 سال از اون روزا گذشته.مردم همون مردمن.آزربایجان همون آزربایجانه.ولی براستی چه اتفاقی افتاده؟تو این آزربایجانی که تا چندین سال پیش همه دیوانه وار و عاشقانه و با تعصب خاصی به تیم ملی شون علاقه داشتن و برا این تیم ملی از جونشون مایه می ذاشتن چی شده که دیگه کسی اون عشق و علاقه رو نداره و برا خیلی ها اصلا مهم نیست.معدود افرادی هم که بازی های تیم ملی رو دنبال می کنن فقط و فقط به خاطر تعصبه نه عشق و علاقه!واقعا چی شده؟

(ادامه مطلب)

امروز روی صحبتم با خیلی هاست.افرادی که دور هم جمع شدن و مجموعه ای بنام فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران رو اداره می کنن.مجموعه ای که سازمان لیگ ایران نام داره.مجموعه ای که کمیته انظباطی لیگ برتر ایران نام گرفته.زیر مجموعه ای که کمیته داوران این لیگه.و از همه مهمتر مجموعه ی عظیمی که رسانه ملی نام گرفته ومهمترین نقش رو در این بین ایفا می کنه.
واقعیت اینه که این افراد متهمان ردیف اول این قضایای بوجود آمده هستند.افرادی که در چندین سال اخیر به روشنی اثبات کرده اند که چشم دیدن آزربایجان و آزربایجانی رو ندارند.براستی این مردم چه دشمنی با شما داشته اند که همیشه سعی تان این بوده که حتی کمترین حق این مردمان را ضایع سازید.شما که سالها مانع از حضور تراختور در لیگ میشدید.ولی این عداوت زمانی بیشتر شد که تراختور به هر شکل ممکن خود را به لیگ برتر رساند.مگر غیر این بود که در زمان غیبت تراختور در لیگ ما صاحب یکی کسل کننده ترین و بی روح ترین لیگ های دنیا بودیم.تراختور آمد و شور و حال بی سابقه ای را به فوتبال کشور ارمغان آورد.و شما روز به روز کینه توزی خود را بیشتر کردید.
تمام مجموعه ها دست به دست هم دادید تا به هر نوعی شده مردم آزربایجان را از دور خارج سازید.چرا؟فقط خدا می داند و خودتان.
در این میان همیشه برنامه نود به نمایندگی از رسانه ملی مهمترین نقش را ایفا کرده است.برنامه ای که یک فرد خوش صحبت و کاربلد که در فریفتن افکار عمومی و همچنین بازی کردن با کلمات تبهر خاصی داره به نام فردوسی پور اداره ی اون رو بر عهده داره.فردی که حداقل از تراختور کینه ی شدیدی بدل داره.
ایشان وقتی که تماشاگران تراختور والاترین فرهنگ رو در جامعه به نمایش می ذارن خیلی سر سری و ساده از کنار آنها رد میشن و وقتی در هر کجای این مملکت تماشاگران فوتبال بی فرهنگی محض خودشون رو به نمایش میذارن زمین و زمان رو به هم می دوزن تا به هر طریق ممکن اون رو به تراختوری ها ربط بدن.
نمونه های زیادی که فقط به چند مورد کوتاه اشاره میکنم:رسم لیگ ما اینه که وقتی تیمی تو خونه می بازه تماشاگرا با فحش های رنگارنگ خودشون حسابی از خجالت تیم در میان ولی تراختور تو خونه به سایپا باخته.جلوی صد هزار نفر تماشاگر به سپاهان باخته.به نفت تهران تو تبریز باخته ولی همیشه بعد از هر باخت باز هم به احترام تیمشون از جا بلند شدن و عاشقانه تیم خودشونو تشویق کردن و شعار عیبی یوخ سر دادن.و در آخر به بی فرهنگی و وحشیگری متهم شدن.
وقتی داربی تبریز برگزار میشه همه هوادارا میان و هر دوتا تیم شهرشونو با هم تشویق میکنن و به هیچ یک از تیمها کوچکترین بی احترامی نمی کنن.ولی نمونه ی دیگه اش داربی پایتخته که تماشاگرا میان و جدید ترین و به روز ترین فحشها رو نثار هم می کنن و حتی یک نو جوان 17ساله رو هم به قتل می رسونن و جالب هیچ کس حاضر نمیشه دراین مورد حرفی مطرح کنه.ودر آخرتراختوری ها به بی فرهنگی و وحشیگری متهم میشن.
وقتی داربی پایتخت برگزار میشه میان به تماشاگرا صبحانه و ساندویچ و مسواک و... میدن و تو رسانه ها نشون میدن ولی اون برخوردشون رو با هوادارای تراختور مخفی میکنن.هوادارایی که به جرم هوادار بودنشون به جای صبحانه و... با باتوم و شوکر و بازداشت و... پذیرایی میشن وجالب اینکه رسانه ملی حتی حاضر نمیشه کوچکترین اشاره ای به این موضوع بکنه.
آقای فردوسی پور چطور وقتی تراختور با داماش تو رشت بازی داره کنترل تماشاگرای وحشی صفت رشتی که رکیکترین فحش ها رو نثار مردم آزربایجان میکنن ماشین هاشونو داغون می کنن و با چاقو و قمه به جون هوادارای تراختور می افتن ربطی به باشگاه داماش نداره ولی امنیت یه کمک داور درپیتی که معلوم نیست تو کجا آباد ایران و به چه دلیل با یه عده مثل خودش در گیر شده مستقیم ربط پیدا می کنه به باشگاه.
آقای فردوسی پور هوادارای تراختور هر کجا که رفتند فقط رکیکترین فحش های ناموسی و شعار های نزاد پرستانه رو شنیدند و شما و امثال شما فقط لبخند رضایت بر لب آوردید و تمام تقصیرات را متوجه هواداران شریف تراختور دانسته اید.و اکنون بدانید اگر علاقه و تعصب به ملیت نزد آزربایجانی ها کم رنگ شده تنها و تنها شما مقصرید.
آقای فردوسی پور اگر این عدالت علی است که از آن دم میزنید من از علی گلایه مندم و اگر نیست که خدا خود به دادتان برسد.: Weblog Themes By Pichak :.
تمامی حقوق این وبلاگ مختص نویسنده این وبلاگ است

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا